Kolejna wystawa malarstwa na lotnisku

Port Lotniczy Gdańsk gości kolejną wystawę malarstwa. Swoje prace prezentują Agnieszka Sztejerwald, Marcin Bildziuk, Radosław Kobus, Tomasz Kopcewicz, Piotr Rubiecki i Tomasz Wierzchowski. Zaproszonych na wystawę artystów łączy to, że odwołują się do natury i opowiadają o niej w wypracowanym przez siebie abstrakcyjnym języku. Tytułowe „Universum” w kontekście człowieka postrzegane jest jako holistyczna całość połączona z wszechświatem. Sztuka spełnia potrzebę tego, czego nie da się zwerbalizować. Czasem ujawnia to, co głęboko ukryte, przekładając idee na kształty i barwy.
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Prace prezentowane są w salonie VIP w strefie zastrzeżonej Portu Lotniczego Gdańsk i będzie je można oglądać do połowy listopada.
![]() | ![]() |
O autorach:
Agnieszka Sztejerwald. Absolwentka ASP w Warszawie. Od 2022 roku członkini grupy artystycznej TIME NEW ROMAN. Zajmuje się malarstwem, fotografią oraz sztuką wideo. Organizowała warsztaty w ramach Nocy Muzeów w Ministerstwie Szkolnictwa i Edukacji (2018); Warsztaty Plakatu (organizator: Niepodległa, 2019), udźwiękowienie animacji dla MHP oraz Muzeum Gombrowicza.
Marcin Bildziuk. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Malarz, animator kultury, pedagog i krytyk sztuki. Realizuje liczne projekty z zakresu edukacji artystycznej i rewitalizacji społecznej poprzez działania związane ze sztuką. Swoje doświadczenia pedagogiczne wykorzystuje prowadząc lekcje plastyki i warsztaty artystyczne.
Radosław Kobus. Studiował na ASP w Poznaniu i ASP w Gdańsku. Od roku 2002 współorganizuje Kolonię Artystów na terenach postoczniowych w Gdańsku, w której tworzy pracownię malarską oraz studio nagraniowe. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych m.in. w Kanadzie, Wielkiej Brytani, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Polsce.
Tomasz Kopcewicz. Absolwent ASP w Gdańsku. Od 2002 r. rezydent Gdańskiej Kolonii Artystów na terenach postoczniowych, gdzie współtworzył artystyczną grupę „Znajomi znad morza”. Zajmuje się malarstwem i realizacją prac wideo.
Piotr Rubiecki. Ukończył ASP w Gdańsku. Tworzy cykle małych formatów w technice akwarela/gwasz oraz duże obrazy olejne. W odznaczających się wyrazistą kolorystyką pracach daje wyraz fascynacji naturą, snami, wspomnieniami z dzieciństwa, muzyką psychodeliczną oraz baśniami.
Tomasz Wierzchowski. Malarz, muzyk, twórca wideo, organizator wydarzeń artystycznych. W latach 2007-2012 rezydent Kolonii Artystów na terenach postoczniowych. Wspólnie z Maćkiem Salamonem założył w 2010 r. niezależną Galerię Gablotka, której jest Głównym Kuratorem.